LĘBORSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

Kolejny rok akademicki Lęborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za nami. 14 czerwca 2018r. w hotelu „Zdrowotel” w Łebie podsumowaliśmy nasza działalność na Walnym Zebraniu. Oj działo się działo … Nasi studenci mieli szeroką ofertę możliwości spędzania czasu – bo to i gimnastyka dla utrzymania formy i Nordic Walking (dla tych co już potrafią raźno maszerować i dla tych co dopiero się uczą) i angielski przydatny w podróży i kontaktach z anglojęzycznymi wnukami. Można było śpiewać, malować, haftować, robić dekoracje świąteczne, poznawać tajniki komputera i smartfona itp.

Nasza działalność obejmowała szeroki zasięg – od Cewic po Nową Wieś Lęborską i Oblewice a nawet Wejherowo. Pisaliśmy i wygrywaliśmy projekty, spotykaliśmy się z ciekawymi ludźmi, byliśmy w teatrze i Operze Bałtyckiej. Zorganizowaliśmy wycieczkę na Westerplatte, do Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku oraz do ogrodów „Hortulus” w Dobrzycy woj. Zachodniopomorskie. Zorganizowaliśmy „I rajd seniora powiatu lęborskiego w Nordic Walking” i Forum Senioralne z piknikiem na „Uroczysku Drętowo”. Panie z zespołu „Alebabki” śpiewały dla pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej, wspólnie z zespołami z Cewic, Nowej Wsi Lęborskiej i Wicka uświetniły Fora Senioralne. Jak co roku był kiermasz świąteczny, spotkanie wigilijne i zabawa karnawałowa. Malarki z warsztatów artystycznych miały dwa wernisaże i plenery malarskie. Dzięki wsparciu władz miasta i powiatu, a także sponsorów. Dobrze układała się współpraca ze szpitalem i organizacjami młodzieżowymi (Młodzieżowa Rada Miasta, ZHP)

Uczestnicy Walnego zebrania po wysłuchaniu sprawozdań merytorycznych i finansowych obejrzeniu ciekawych filmów o LUTW udzielili absolutorium Zarządowi LUTW.

Pogoda była piękna, do morza blisko, tak więc wolny czas spędziliśmy na pogaduszkach, spacerach po plaży lub lesie.

Do zobaczenia we wrześniu!

Szczęśliwych wakacji, miłego wypoczynku, ciekawych przygód, nowych przyjaźni.

BIP

Patronat

Patronat Medialny

Partnerzy

Przydatne strony

Copyright © 2016 LUTW

Autor: mrgrzeg@gmail.com